منو اصلی


کد مطلب: ٤٢٠١٢٨ تاریخ: چهارشنبه ١١ خرداد ١٤٠١ نسخه چاپي ارسال به دوست

واکنش مجمع نمایندگان طلاب نسبت به فیلم موهن عنکبوت مقدس


مجمع نمایندگان طلاب وفضلای حوزه علمیه قم در محکومیت جشنواره ی کن و فیلم موهن و سخیف "عنکبوت مقدس" بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش مجمع نمایندگان طلاب وفضلای حوزه علمیه قم، این مجمع در محکومیت جشنواره ی کن و فیلم موهن و سخیف "عنکبوت مقدس" بیانیه ای صادر کرد که بدین شرح است:بسم الله الرحمن الرحمن الرحیم
یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ
السلام علیک یاثامن الحجج یا امام الرئوف
السلام علیکم یااهلبیت النبوه
سلام برامام مهربانی هاوقلب تپنده ایران اسلامی ضامن آهو حضرت علی بن موسی الرضا المرتضی(ع)

ایران کهن واسلامی همیشه به هنرمندانی افتخار می‌کند که زرق و برق جشنواره‌های سیاست‌زده و تبلیغات رسانه‌های مزدور استکباری وصهیونیستی وغربی و اجنبی پرست، آنان را در مقابل باورهای بلند ملت قهرمان قرار نمی‌دهدوارزشهای ملی ودینی ومذهبی این مرزوبوم تمدنی وانسانی را پاس میدارند.
ملت هنردوست ودلبسته هنرهای الهی وانسانی ‏ایران زمین به هنرمندانی افتخار می‌کند که با عشق آل الله واولیاءالله واهلبیت عصمت وطهارت(ع)؛ قدرشناس ایثار حافظان امنیت ومعنویت وعزت سربلندی سرزمین‌مان هستند.
فیلم موهن وسخیف"عنکبوت مقدس" تصویری ازماحصل ذهن مشوش فردی دانمارکی ایرانی تبار و برآمده از زر استکبار است!
عرصه های فرهنگی وهنری در جهان غالبا محل پاسداشت ملت ها و ارج نهان به ارزش های جوامع و کل جامعه بشری بوده است، ارزش هایی که ریشه در اعتقادات و باورهای ملتها و کشورها دارند و در این میان جشنواره های بین المللی سینمایی عموما با شعار توجه به هنر هفتم و انعکاس تولیدات فاخر کشورهای جهان رخ می نمایند، لیکن سال هاست که شاهد آن هستیم اصحاب زروزور و تزویر با رخنه در این رویدادها یا پایه گذاری جشنواره هایی که نقش ابزار جنگ فرهنگی و رسانه ای آنها در مواجهه با آحاد آزادیخواهان جامعه جهانی را دارند، در تلاشند که منویات سیاسی خود را بر عرصه هنر تحمیل کنند و آنچه ماحصل آن شده است به اضمحلال رفتن ارزش های هنری و وجه حرفه ای این رویدادها است.
این بار نیز در جشنواره فیلم کن که تحت سیطره و فرامین دولت فرانسه وباهدایتهای مرموز صهیونیستی و استکباری برگزار می شود شاهد آن بودیم که ساخته ای نه تنها صرفا سیاسی، بلکه شب نامه سخیف تصویری که ماحصل ذهن مشوش فردی دانمارکی ایرانی تبار و برآمده از زروزور وتزویر استکبار است و به اعتقادات و ارزش های میلیون ها مسلمان و جمعیت عظیم شیعیان جهان توهین کرده مورد توجه این جشنواره قرار گرفته است،.

در حالی فیلم موهوم وسخیف "عنکبوت مقدس" با ارائه چهره ای مخدوش از جامعه ی ایرانی و با توهین آشکار به باورهای متعالی شیعیان در این جشنواره مورد تقدیر قرار گرفته که با انتخاب سیاسی این اثر ضعیف به عقیده بسیاری از منتقدان و کارشناسان بین المللی جای سوال مهمی در کارنامه حرفه ای این جشنواره بین المللی به جای گذاشته است.

شایسته توجه اینکه پس از برگزاری جشنواره فیلم کن ۲۰۲۲ و انتخاب بازیگر فیلم سینمایی "عنکبوت مقدس" به عنوان بهترین بازیگر زن این فستیوال سینمایی، واکنش‌ها نسبت به این فیلم در فضای مجازی ورسانه ای و فرهنگی آغاز شد و بسیاری از ایرانیان و مسلمانان وشیعیان این فیلم را توهین به مقدسات و امام رضا علیه السلام دانستندوموج محکومیت این فیلم در سراسر جهان وایران ادامه دارد.

در خوش رقصی آشکار و پنهان در جهت تامین اهداف صهیونیستها و استکبار و جریانهای ضداسلامی و ضد ایرانی؛ فرانسه مهد به اصطلاح هنر و دموکراسی بار دیگر چهره ی جانبدارانه و اغراض سیاسی خویش را روی فرش قرمز جشنواره ی کن به نمایش گذاشت. کدام عقل سلیم و دانا وانسان آزاده است که فکر کند فیلم نوهن و سخیف « عنکبوت مقدس » تنها موضوع قتلهای سریالی را به تصویر کشیده و بس!؟ آنچه امروز برای همه ی آگاهان و متفکران و اندیشمندان و تحلیلگران مسایل سیاسی و اجتماعی و... مسجل و مشخص است دشمنی بی چون و چرای کسانی است که چشم به نابودی ایران واسلام و تشیع دارند.
 آنان که در تمامی عرصه ها از هنر و فرهنگ واجتماع گرفته تا اقتصاد و .... کوچکترین مسایل موجود را به بزرگترین و وقیح ترین شکل ممکن در بوق و کرنا می کنند و از کنار بزرگترین دستاوردهای فرزندان این سرزمین به آرامی و سکوت عبور می کنند.

نمایش فیلم ضد دینی و موهن و سخیف"عنکبوت مقدس" منجر به خشم محبین اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در نقاط مختلف دنیا شده است. سیاه نمایی‌های عامدانه و القای عقب ماندگی ذاتی کشور عزیزمان در این اثر موهن در تضاد با واقعیات عجین شده با تار و پود جامعه ایرانی و فرهنگ غنی و پویای اسلامی و ایرانی ما و مهد تمدن بشری دارد.

در این میان، توهین به ساحت امام هشتم شیعیان حضرت امام رضا علیه السلام که مضجع نورانی ایشان حریم امن و تکیه گاه آرامش بخش میلیون‌ها نفر در جهان اعم از شیعیان، اهل تسنن و حتی مذاهب غیر اسلامی است، گناهی نابخشودنی محسوب می‌شود.

سازندگان و بازیگران این اثر موهن و لابی‌های آشکار و پنهان صهیونی واستکباری که در غرب و به صورتخاص جشنواره کن به بزرگنمایی و تبلیغ آن پرداخته‌اند، لازم است متوجه این حقیقت باشند که حب بی انتهای اهل بیت علیهم السلام در تار و پود جامعه ایرانی و سایر جوامع مسلمان نضج یافته و با فرهنگ و باور‌های عمیق میلیون‌ها انسان عجین شده است. در چنین شرایطی، منظومه ضد فرهنگی غرب علیه فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی به همراه کلیه اجزا و مصادیق آن محکوم به انهدام و شکست می‌باشد.

در نهایت، اکران فیلم موهن عنکبوت مقدس، اولین و آخرین اقدام هدفمند حامیان و سازندگان آن در تقابل با دلدادگان اهل بیت علیهم السلام و وارثان پاک فرهنگ اصیل اسلامی ـ ایرانی نبوده و نخواهد بود. شیطنت‌هایی از این دست، لزوم رصد همه جانبه رفتار دشمنان و حضور همه جانبه و موثر در عرصه جهاد تبیین را دوچندان می‌سازد.

قطعا در این آوردگاه، دغدغه مندی نسبت به ارزش‌ها و اصول روشن دینی و فرهنگی ما باید با حضور آگاهانه و گسترده در دفاع از این باور‌های مقدس و عمیق تلفیق شده و دشمنان قسم خورده انسانیت، اخلاق و فرهنگ را زمین‌گیر سازد.  محبین بی‌شمار اهل بیت علیهم السلام هر یک ظرفیتی مهم در عرصه‌ی این جهاد فرهنگی و گفتمانی محسوب می‌شوند.

مجمع نمایندگان طلاب وفضلای حوزه علمیه قم ضمن محکوم نمودن جشنواره ی کن و فیلم موهوم وسخیف «عنکبوت مقدس» وعوامل مستقیم وغیرمستقیم آن؛ بر نقش و جایگاه خود در مواجهه آگاهانه، هوشمندانه و قاطعانه با چنین توطئه‌ها و اقداماتی تأکید کرده و در این مسیر مقدس، انشاالله ذره‌ای از مسئولیت سنگین خود عدول نخواهد کرد و خواستار پاسخگویی عوامل این جشنواره در قبال احساسات جریحه دار شده ی مسلمانان معتقدی است که به باورها و عقاید دینی شان توهین شده است.

مجمع نمایندگان طلاب وفضلای حوزه علمیه قم

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آخرین اخبار
حضور طلاب و روحانیون در میان مردم باید پررنگ تر شود
تسلیت مجمع نمایندگان طلاب به آیت الله استادی
سی و هفتمین جلسه هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب برگزار شد
بسترهای هجرت طلاب از قم به شهرستان ها فراهم شده است/ نیازمند هجرت هستیم
مردم همچنان به روحانیت اعتماد دارند/ دستاوردهای نظام باید به درستی بیان شود
سی و ششمین جلسه هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب برگزار شد
چرا به طلاب و روحانیون، سربازان امام زمان (عج) گفته می شود؟
دو هزار میلیارد تومان از سفر رئیس جمهور به قم اختصاص داده شده است/ پیگیر اتمام پروژه مونوریل در قم هستیم
توصیه نماینده ولی فقیه در کاشان به طلاب و فضلای کاشانی مقیم قم
بیانیه مجمع نمایندگان طلاب به مناسبت سالروز 14 و 15 خرداد
واکنش مجمع نمایندگان طلاب نسبت به فیلم موهن عنکبوت مقدس
اجرای سراسری سرود «سلام فرمانده» در کشور مصداق "وَابْتَغُوا إِلَيْهِ الْوَسِيلَة"است
جلسه هم اندیشی نمایندگان طلاب استان لرستان با مسئولانی استانی برگزار شد
هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب تشکیل جلسه داد
راهکار جالب و شنیدنی آیت الله العظمی بهجت برای فهم بهتر دروس
 
                                                                          انتشار مطلب بدون ذکر منبع بلامانع است