منو اصلی


کد مطلب: ٤٢٠١٠٤ تاریخ: پنج شنبه ٥ خرداد ١٤٠١ نسخه چاپي ارسال به دوست

انتقاد آیت الله نعیم آبادی از برخی امامان جماعت/ همچون مرحوم آیت الله ترابی امامت کنید


نماینده سابق ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: مرحوم آیت الله ترابی، امامِ راستینِ جماعت بود و بعد از نماز جماعت به اندازه ای می نشست که به مسئله مردم جواب می داد و کارهای آخوندی خود را به اتمام می رساند و بعد از آن، از مسجد خارج می شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، آیت الله نعیم آبادی، نماینده سابق ولی فقیه در استان هرمزگان در جلسه طلاب و فضلای دامغانی مقیم قم که به مناسبت بزرگداشت مرحوم آیت الله ترابی در ساختمان طلاب استان سمنان برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق علیه السلام اظهار داشت: بنده با مرحوم آیت الله ترابی هم مباحثه بوده و خارج فقه آیت الله العظمی گلپایگانی باهم شرکت می کردیم و در خارج فقه و اصول آیت الله العظمی حائری نیز سابقه حضور داریم.

وی ابراز داشت: تشییع جنازه مرحوم آیت الله ترابی، سندی بر جایگاه رفیع روحانیت در میان مردم بوده است؛ چراکه به رغم تبلیغات ناسالمی که علیه روحانیون وجود دارد، این تشییع جنازه نشان داد که طبع جامعه چیست و چگونه فکر می کنند.  

نماینده سابق ولی فقیه در استان هرمزگان در بخش دیگر از سخنان خود خاطرنشان ساخت: در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب، ایشان به نکات کلیدی مهمی اشاره کردند که یکی از آنان، شناخت آسیب ها بوده است.

آیت الله نعیم آبادی تصریح کرد: هم باید آسیب ها را شناخت و هم نباید خود را گول بزنیم و درصدد مقابله با آن بربیاییم؛ با نپذیرفتن مسئله حل نخواهد شد؛ باید مسئله را پذیرفت و در مسیر حل آن قرار گرفت و تلاش کرد.

وی بیان داشت: أمیرالمؤمنین علی علیه السلام در خطبه 25 نهج البلاغه به نکاتی اشاره دارند که مطابق با برخی احوالات امروز جامعه ماست و می توان گفت برای امروز بیان شده است. داشتن وحدت یکی از مباحثی است که در این خطبه به آن اشاره شده و باید در کنار یکدیگر در مقابل دشمن بایستیم؛ نه اینکه باهم دشمنی کنیم.

نماینده سابق ولی فقیه در استان هرمزگان اظهار داشت: امروز دشمن متأسفانه در چند خاکریز موفق شده است و امروز در حال حمله به خاکریز رهبری است؛ اگر خدایی ناکرده بتواند خاکریز رهبری را بشکند، شکسته شده ایم.

آیت الله نعیم آبادی ابراز داشت: مسئولان باید از داستان عاشورا درس بگیرند؛ اصحاب در جلوی تیر قرار می گرفتند تا تیر به امام حسین علیه السلام نخورد؛ اما امروز شاهد هستیم که برخی افراد، خرابکاری خود را به امام جامعه می چسبانند و از ایشان مایه می گذارند.

وی خاطرنشان ساخت: هم مسئولین باید حواستان جمع باشد که رکن رکین جامعه یعنی ولایت فقیه که به عنوان ستون جامعه است، حفظ بماند و هم حوزویان باید به این موضوع اهتمام داشته باشند.

نماینده سابق ولی فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد: امروز دلسردشدن نسبت به موضوعات مختلف، خیانت و گناه بزرگی است و نباید دلسرد شد؛ بلکه باید تلاش خود را بیشتر کرد.

آیت الله نعیم آبادی بیان داشت: روحانیت «از مردم» و «با مردم» است و باید این موضوع را در عمل به آنان نشان دهیم.

وی در بخش دیگر از سخنان خود به شهادت امام جعفر صادق علیه السلام اشاره کرد و اظهار داشت: در روایتی آمده است: «أَبِي عَبْدِ اَللَّهِ عَلَيْهِ السَّلاَمُ قَالَتْ: كُنْتُ عِنْدَ أَبِي عَبْدِ اَللَّهِ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ عَلَيْهِ السَّلاَمُ حِينَ حَضَرَتْهُ اَلْوَفَاةُ وَ أُغْمِيَ عَلَيْهِ فَلَمَّا أَفَاقَ قَالَ أَعْطُوا اَلْحَسَنَ بْنَ عَلِيِّ [بْنِ عَلِيِّ] بْنِ اَلْحُسَيْنِ وَ هُوَ اَلْأَفْطَسُ سَبْعِينَ دِينَاراً وَ أَعْطُوا فُلاَناً كَذَا وَ [فُلاَناً] كَذَا فَقُلْتُ أَ تُعْطِي رَجُلاً حَمَلَ عَلَيْكَ بِالشَّفْرَةِ يُرِيدُ أَنْ يَقْتُلَكَ قَالَ تُرِيدِينَ أَنْ لاَ أَكُونَ مِنَ اَلَّذِينَ قَالَ اَللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ وَ اَلَّذِينَ يَصِلُونَ ما أَمَرَ اَللّهُ بِهِ أَنْ يُوصَلَ وَ يَخْشَوْنَ رَبَّهُمْ وَ يَخافُونَ سُوءَ اَلْحِسابِ/ راوى مى گويد: در ساعات آخر زندگى امام صادق (ع) در كنار بسترش بودم . حضرت لحظه اى از حال رفت . وقتى به حال آمد فرمود: به حسن بن على ملقب به افطس يعنى همان شخصى كه امام به منصور دوانقى درباره اش توصيه نموده بود فرمود هفتاد دينار بدهيد و درباره شخص ديگرى كه نامش در حديث نيامده نيز توصيه مالى فرمود. راوى مى گويد: به حضرت عرض كردم : آيا درباره مردى وصيت مى نمايى كه موقعى با كارد مورد حمله ات قرار داد و مى خواست شما را به قتل برساند؟ امام آيه اى از قرآن شريف درباره صله رحم خواند و فرمود: مى خواهى اين آيه شامل من نشود و از گروهى نباشم كه امر الهى را درباره رحم به كار بسته و قاطع رحم را صله نموده است؟

نماینده سابق ولی فقیه در استان هرمزگان ابراز داشت: امروز فضلا و روحانیون باید بر روی مسئله صله رحم فعالیت بیشتری داشته باشند تا گسترش بیشتری در جامعه پیدا نماید. امروز یکی از مشکلات کشور ما، قطع رفت و آمدهاست و باید برای تقویت آن تلاش کرد.

آیت الله نعیم آبادی خاطرنشان ساخت: نبی مکرم اسلام در روایتی فرمودند: «ثَلاثَةٌ تَجِبُ لَهُمُ الرَّحمَةُ: غَنِیُّ قَومٍ افتَقَرَ ، وَ عَزِیزُ قَومٍ ذَلَّ  وَ عالِمٌ یَتَلاعَبُ بِهِ الجُهّالُ/ سه نفرند كه واجبست ترحّم بر ايشان: توانگرى كه فقير شده باشد و عزيز قومى كه خوار شده باشد و عالمى كه جهّال با او بازى كنند».

وی تصریح کرد: بنده سخنی درباره دو بند اول این روایت در این جلسه ندارم؛ اما درباره بند سوم باید عرض کنم که روحانیت باید مراقب سخن گفتن خود باشد و خدایی نکرده اهانت از او شنیده نشود.

نماینده سابق ولی فقیه در استان هرمزگان در بخش پایانی سخن خود به خصوصیات و ویژگی های مرحوم آیت الله ترابی پرداخت و بیان داشت: مردم بدون دلیل عاشق کسی نمی شوند و به مرحوم آیت الله ترابی ارادت داشتند؛ دامغانی ها از آیت الله ترابی تجلیل کردند؛ چون او پاک زیست و موضع گیری های خالص داشت.

آیت الله نعیم آبادی اظهار داشت: ایشان 30 سال سابقه امامت جمعه و 50 سال سابقه امامت جماعات را در کارنامه درخشان خود داشت و همراه با مردم و در کنار آنان بود.

وی ضمن انتقاد از برخی امامان جماعات، ابراز داشت: امام جماعت باید زودتر از مردم به مسجد آمده و دیرتر از آنان از مسجد خارج شود؛ اگر نمی توانید، نباید قبول کنید.

نماینده سابق ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: مرحوم آیت الله ترابی، امامِ راستینِ جماعت بود و بعد از نماز جماعت به اندازه ای می نشست که به مسئله مردم جواب می داد و کارهای آخوندی خود را به اتمام می رساند و بعد از آن، از مسجد خارج می شد.  

آیت الله نعیم آبادی در پایان تصریح کرد: ایشان «از مردم»، «با مردم» و «غمخوار مردم» بود؛ عاش سعیدا و مات سعیدا.

همچنین در این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین خراسانی نژاد، نماینده طلاب و فضلای دامغان نیز به ایراد سخن پرداخت و گفت: مرحوم آیت الله ترابی شخصیتی انقلابی و همراه با نظام داشته و پیش از پیروزی انقلاب، در صف اول تظاهرات علیه رژیم ستمشاهی شرکت می کرده و همراه امام بوده است.

وی اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب نیز ایشان در صحنه های مختلف پشتیبان امام راحل بوده و در ایام دفاع مقدس نیز در جمع رزمندگان و در خطوط مقدم نیز حاضر شده و به روحیه بخشی آنان می پرداختند.

 نماینده طلاب و فضلای دامغان ابراز داشت: ایشان در یکی از عملیات ها در جمع رزمندگان حضور داشتند و قرار بر عقب گرد برخی از افراد شد و از ایشان هم خواهش کردیم که برگردند؛ اما هرگز قبول نکردند و گفتند اگر قرار بر شهادت باشد، من هم کنار رزمندگان خواهم ماند و شهید خواهم شد. 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آخرین اخبار
حضور طلاب و روحانیون در میان مردم باید پررنگ تر شود
تسلیت مجمع نمایندگان طلاب به آیت الله استادی
سی و هفتمین جلسه هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب برگزار شد
بسترهای هجرت طلاب از قم به شهرستان ها فراهم شده است/ نیازمند هجرت هستیم
مردم همچنان به روحانیت اعتماد دارند/ دستاوردهای نظام باید به درستی بیان شود
سی و ششمین جلسه هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب برگزار شد
چرا به طلاب و روحانیون، سربازان امام زمان (عج) گفته می شود؟
دو هزار میلیارد تومان از سفر رئیس جمهور به قم اختصاص داده شده است/ پیگیر اتمام پروژه مونوریل در قم هستیم
توصیه نماینده ولی فقیه در کاشان به طلاب و فضلای کاشانی مقیم قم
بیانیه مجمع نمایندگان طلاب به مناسبت سالروز 14 و 15 خرداد
واکنش مجمع نمایندگان طلاب نسبت به فیلم موهن عنکبوت مقدس
اجرای سراسری سرود «سلام فرمانده» در کشور مصداق "وَابْتَغُوا إِلَيْهِ الْوَسِيلَة"است
جلسه هم اندیشی نمایندگان طلاب استان لرستان با مسئولانی استانی برگزار شد
هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب تشکیل جلسه داد
راهکار جالب و شنیدنی آیت الله العظمی بهجت برای فهم بهتر دروس
 
                                                                          انتشار مطلب بدون ذکر منبع بلامانع است