منو اصلی


کد مطلب: ٤١٤١٨٩ تاریخ: دوشنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨ نسخه چاپي ارسال به دوست

نماینده ولی فقیه در کردستان:

تلاش دشمن، جنگ روانی علیه نظام و انقلاب است


متأسفانه برخی مسئولان کشور به جای این که آگاهانه با طراحی جبهه استکبار که به دنبال ایجاد نا امیدی، یأس و ایجاد جنگ روانی در میان مردم و مسئولان هستند، برخوردکنند، شاهد بی تدبیری متعدد هستیم.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی در گردهمایی طلاب و فضلای بیجاری مقیم حوزه علمیه قم که روز جمعه ۲۷ مهرماه برگزار شد با اشاره به اینکه در آستانه راهپیمایی اربعین قرار داریم گفت: حرکتی که امام حسین(ع) انجام داد، یعنی تبلیغ و دعوت از همگان برای حضور درکربلا، برای هیچ کس تا قیامت عذری باقی نگذاشت. امام (ع) درکنار قبر پیامبر(ص) اعلام کردند که «معروف را دوست دارم و برای این مسئله هر کاری بتوانم انجام خواهم داد».

 

* مبلغان خیرخواه و همراه مردم باشند

وی عنوان کرد: امام(ع) خیرخواه و دنبال این بود که مردم هدایت شوند، این نوع تبلیغ برای همه مبلغان درس و عبرت است تا قبل از هر چیزی خیرخواه و در هر صورتی مبلغ باشند، ولی در عمل نه تنها این کار را نکردند؛ بلکه با عمل شان کاری کردند که دشمن امیدوار به ادامه تحریم و جنگ روانی علیه مردم و انقلاب اسلامی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی با بیان اینکه در این مشکلات به وجود آمده از سوی دشمن، فرصتهای خوبی برای کشور بدست آمده؛ ولی درست استفاده نشده است، اظهارداشت: دشمن درتوطئه جدید به دنبال این بود ایران را منزوی کند، ولی خودشان در دنیا و منطقه منزوی شدند.

* انزوای آمریکا در منطقه آغاز شد

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: اروپایی ها مانند فرانسه اگر چه از خودشان اختیاری ندارند؛ ولی فهمیدند که باید درمسائل مالی مستقل باشند. چین و روسیه دنبال این هستند دلار را از معاملات اقتصادی بردارند.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اظهارداشت: روسیه به قدرت ایران اذعان دارد و حضور ایران را در سوریه برای مبارزه با تروریست ها ضروری می داند. الان همه دنبال این هستند که دلار را حذف کنند و اگر این کار صورت بگیرد فروپاشی جبهه استکبار حتمی است.

وی با بیان اینکه جهالت و گمراهی باعث شد که مردم در مقابل امام و ولیّ خدا قرار گیرند، عنوان کرد: تمام تلاش دنیا این بود که تفکر ابی‌سفیانی را منتشر کنند و مردم را گمراه کنند، اما در این میان قیام عاشورا و بعد اربعین حسینی خونی تازه، در کالبد جامعه دمیده وروان شد و باعث گردید، مردم حقیقت را بفهمند و از جهالت بیرون بیایند.

عضو خبرگان رهبری در ادامه با بیان اینکه رسانه سران جبهه استکبار اعلام کردند که بزرگترین اشتباه ما حمله به عراق بود و خودمان باعث این جوشش اربعینی مسلمانان شدیم، بیان داشت: اربعین حسینی موجب شد جهالت های مردم نسبت به جنایت و ظلم جبهه استکبار ازبین برود و قلب های مردم آزادی خواه جهان بیدار شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی بابیان اینکه در عاشورا دو جریان حق و باطل دارد، اظهار داشت: بعضی افراد به خاطر متاع ناچیز و دل بستگی به دنیا گرفتار جهالت شدند و حق را فدای باطل کردند و با حرکت خود لعن ابدی را برای خود آفریدند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بر آگاهی و زمان شناسی تأکید کرد و گفت: در زمانی جنگ سخت بود، اما الان جنگ نرم است و فضای مجازی خطرناک تر و قوی تر از جنگ سخت عمل میکند. اگر انسان نوع جنگ را درست تشخیص دهد، می تواند خود را بهتر آماده برای مقابله کند.

 

* دشمن جنگ تمام عیار روانی را آغاز کرده است

رئیس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور بابیان اینکه الان در شرایطی هستیم که دشمن به سمت جنگ روانی روی آورده و یکی از این موارد جنگ اقتصادی و درست کردن بازار ارز است، اظهار داشت: متأسفانه برخی مسئولان کشور به جای اینکه بتوانند آگاهانه با طراحی جبهه استکبار که به دنبال ایجاد ناامیدی، یأس و تضعیف روحیه و ایجاد جنگ روانی در میان مردم و مسئولان حتی در مسائل مانند پوشک بودند، برخوردکنند، شاهد بی تدبیری مسئولین بودیم و همین بی تدبیری مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: در بحث اقتصادی اگر مدیریت درست و صحیح و مسئولان با تدبیر و کارآمد می داشتیم، خیلی خوب از این مسئله می توانستیم به نفع کشور بهره ببریم؛ ولی این موضوع باز با بی تدبیری مسئولان به راحتی ازبین رفت.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه درمواردی حتی شاهد خیانت از سوی بعضی افراد در کشور در مسائلی مانند احتکار مایحتاج اولیه زندگی مردم، پوشک و بازی کردن در زمین دشمن بودیم، بیان داشت: وقتی جنگ روانی دشمن شروع شد، مسئولین باید این جنگ را با امکانات درون کشور که در اختیار داشتیم، خنثی می کردند، ولی در عمل نه تنها این کار را نکردند؛ بلکه با عمل شان کاری کردندکه دشمن امیدوار به ادامه تحریم و جنگ روانی علیه مردم و انقلاب اسلامی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی با بیان اینکه در این مشکلات به وجود آمده از سوی دشمن، فرصتهای خوبی برای کشور بدست آمده؛ ولی درست استفاده نشده است، اظهارداشت: دشمن درتوطئه جدید به دنبال این بود ایران را منزوی کند، ولی خودشان در دنیا و منطقه منزوی شدند.

وی عنوان کرد: از آن طرف شاهد این هستیم که امریکایی ها در سازمان ملل قدرت قبلی را ندارند با اینکه همه کاره سازمان ملل هستند؛ ولی درعمل هیچ کارایی ندارند.

* جامعه نیاز به امید دارد
وی عنوان کرد: در مسئله ربوده شدن و کشته شدن خبرنگار عربستانی به دست عوامل این رژیم هم شاهد انزوای آمریکا و تنش بین دو کشور و مشخص شدن چهره استکبار برای همگان هستیم. این مسائل و سایر اتفاقات در منطقه باعث شد قدرت و عزت کشور ایران اسلامی برای همگان بیش از پیش مشخص شده است.

عضو خبرگان رهبری بیان داشت: اگر این مسائل برای مردم گفته شود؛ امید جامعه زیاد و بیشتر میشود و ناامیدی از کشور و مردم می رود، ولی این مسائل گفته نشده و تنها از نداری و بی کاری گفتیم.

 

* مشکل منطقه بیجار مدیران ناکارآمد است
حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی با اشاره به مسائل فرهنگی منطقه بیجار افزود: اگرچه مشکلاتی در منطقه است، ولی می توان با هم فکری همه مشکلات را ازبین برد. نباید تبعیض را بزرگ کرد، مشکلات تنها در منطقه خاصی نیست بلکه در همه مناطق مشکلاتی وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، با بیان اینکه اگر مشکل وجود دارد از مدیران ناکارآمد است، اظهار داشت: الان کارهایی هم در منطقه شده و این طور نیست که اصلا فعالیتی نشده باشد. منطقه بیجار نیازمند به مدیران، مسئولان و نمایندگان قوی در مجلس است، برای انتخاب افراد لایق، شایسته و کارآمد، از همین الان مردم به فکر باشند. اگر به منطقه بیجار رسیدگی شود خیلی می تواند در منطقه برکات ایجاد کند.

* کسی با توسعه حوزه در بیجار مخالف نیست
حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی بابیان اینکه بنده با توسعه پیدا کردن حوزه درمنطقه کردستان و بیجار مخالف نیستم و اتفاقا خوشحال می شوم، افزود: صرف توسعه دادن، کارها درست نمی شود و مشکلات رفع نمی گردد؛ زمانی که به سنندج آمدم، یک متر زمین برای حوزه نبود، اما الان وضعیت فرق کرده است. برای دو حوزه برادر وخواهر و سفیران هدایت ساختمانی ساخته شده است.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: اگر حمایت مالی باشد، می توان حوزه را توسعه داد؛ ولی وقتی پول نیست و منطقه کشش لازم را ندارد چه نیازی به توسعه حوزه درمنطقه است.

همچنین در این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین محمود حاتمی نیا نیز به ایراد سخن پرداخت و بر حضور در راهپیمایی در اربعین تأکید کرد و گفت: اربعین از گذشته روز مقدسی بوده و امیداورم بتوانیم در روز اربعین شاهد اتفاقات بسیار خوبی برای جهان اسلام باشیم.

نماینده طلاب و فضلای بیجاری مقیم حوزه علمیه قم در ادامه مهمترین مشکلات منطقه بیجار را عدم همکاری، عدم وحدت و عدم هم فکری مسئولین در منطقه برشمرد و اظهار داشت: معتقدیم با هم فکری و وحدت یکپارچه نیروهای مخلص و انقلابی می توان بر همه مشکلات و ناملایمات پیروز شد.

نماینده طلاب و فضلای بیجاری مقیم حوزه علمیه قم اظهارداشت: منطقه بیجار نیازمند مسئولین کارآمد، مخلص و وفادار به مردم این منطقه است و امیدواریم بتوانیم با تلاش همه نیروهای انقلابی و همکاری طلاب و روحانیون کار آمد و توانمند مشکلات را یکی پس از دیگر از بین ببریم.

وی با اشاره به وجود نعمت و اهمیت امنیت در کشور خاطرنشان کرد: از روزی که حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی به عنوان نماینده ولی ففیه در استان کردستان منصوب شده است، فعالیت های خوبی شده و برادران اهل سنت و شیعه همچون گذشته در کنار یکدیگر در وحدت و یکپارچگی به امنیت استان کردستان افزوده اند.

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آخرین اخبار
اقدامات گوناگونی برای حل مشکلات معیشتی طلاب در دست اقدام است
امام جمعه ای که تابلوی «ورود بدحجاب به دفتر امام جمعه ممنوع» را برداشت
حضور طلاب و روحانیون در میان مردم باید پررنگ تر شود
تسلیت مجمع نمایندگان طلاب به آیت الله استادی
سی و هفتمین جلسه هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب برگزار شد
بسترهای هجرت طلاب از قم به شهرستان ها فراهم شده است/ نیازمند هجرت هستیم
مردم همچنان به روحانیت اعتماد دارند/ دستاوردهای نظام باید به درستی بیان شود
سی و ششمین جلسه هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب برگزار شد
چرا به طلاب و روحانیون، سربازان امام زمان (عج) گفته می شود؟
دو هزار میلیارد تومان از سفر رئیس جمهور به قم اختصاص داده شده است/ پیگیر اتمام پروژه مونوریل در قم هستیم
توصیه نماینده ولی فقیه در کاشان به طلاب و فضلای کاشانی مقیم قم
بیانیه مجمع نمایندگان طلاب به مناسبت سالروز 14 و 15 خرداد
واکنش مجمع نمایندگان طلاب نسبت به فیلم موهن عنکبوت مقدس
اجرای سراسری سرود «سلام فرمانده» در کشور مصداق "وَابْتَغُوا إِلَيْهِ الْوَسِيلَة"است
جلسه هم اندیشی نمایندگان طلاب استان لرستان با مسئولانی استانی برگزار شد
 
                                                                          انتشار مطلب بدون ذکر منبع بلامانع است